35 comentarii

Costi V

27 August 2017, 17:31 • Vezi toate opiniile lui Costi V

Cupa Romaniei Timisoreana/Rezultatele meciurilor din turul al doilea

Marti cu incepere de la ora 17:30 au avut loc meciurile din turul al doilea al Cupei Romaniei Timisoreana la fotbal editia 2017-2018.Meciurile U Cluj-Viitorul Ulmeni,Performanta Ighiu-Unirea Jucu,FC Zalau-Sanatatea Cluj si AS Milcov-ACSO Filiasi nu s-au disputat.Urmatorul tur va avea loc in data de 13 septembrie.

Rezultatele meciurilor din turul al doilea al Cupei Romaniei Timisoreana:

ora 17:30

SC POPEŞTI LEORDENI (IF) - UNIREA SLOBOZIA (IL) 5-6, după executarea loviturilor de departajare

VOINŢA LUPAC (CS) - CNS CETATE DEVA (HD)  2-5, după prelungiri

TRANSDOR TUDORA (BT) - CSM ROMAN (NT)  1-4

CIMENTUL BICAZ (NT) - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC (HR) 1-3

UNIREA MIRCEŞTI (IS) - AEROSTAR BACĂU (BC)  0-3-Meciul nu va mai avea loc din cauza faptului că Unirea Mirceşti s-a prezentat fără doi medici, astfel că Aerostar Bacău va câştiga jocul la "masa verde", scor 3-0. Cele două echipe s-au prezentat la centrul terenului, iar arbitrul a fluierat finalul partidei! Aproximativ 200 de suporteri, atâţi câţi veniseră să vadă meciul, au plecat dezamăgiţi acasă.

Unirea, organizatoarea jocului, trebuia să asigure prezenţa pe durata meciului a unui medic delegat şi a medicul echipei. Potrivit duminicapetarla.ro, gruparea ieşeană avea doar un medic şi un asistent, însă arbitrul nu a dorit să dea drumul partidei în aceste condiţii. Al doilea medic a ajuns cu un minut întârziere după expirarea celor 15 minute de aşteptare, însă centralul Florin Andrei a fost de neînduplecat.

CSM FOCŞANI (VN) - METALOSPORT GALAŢI (GL)   5-0

ZIMBRUL SLOBOZIA CONACHI (GL) - AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL)  3-2

SPORTUL CHISCANI (BR) - SPORTING LIEŞTI (GL)   1-3

FC PĂPĂUŢI (CV) - OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT (BZ) 0-1

VIITORUL FÂNTÂNELE (CT) - DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)  0-3-Delta se impune la "masa verde" după ce gazdele nu au putut asigura cerinţa FRF cu privire la prezenţa la stadion, pe durata jocului, a doi medici.

AGRICOLA BORCEA (CL) - AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)   2-0

ÎNAINTE MODELU (CL) - ACSM OLTENIŢA (CL)  5-1

AFCM ALEXANDRIA (TR) - CS TUNARI (IF)   5-3

ASTRA PLOSCA (TR) - SPORTING ROŞIORI (TR)   1-5

GLORIA GAZ METAN CORNEŞTI (DB) - FLACĂRA MORENI (DB)  1-2

ŞTIINŢA TURCENI (GJ) - ACS ŞIRINEASA (VL)  0-3

ŞOIMII LIPOVA (AR) - GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR)  3-0

VOINŢA BILED (TM) - CSM LUGOJ (TM)  2-1