254 like-uri

399 comentarii

4 Mai 2012, 23:32 • Vezi toate opiniile lui FC Brasov Online

O victorie mare!

FC Brasov a confirmat calculele hirtiei si a invins Sibiul, condamnindu-l practic sa ia din nou drumul ligii secunde... Mai sunt etape, insa programul nu stiu daca le va permite celor de la Vointa sa iasa din zona minata a clasamentului!

Dupa victoria cu 3-0 impotriva Sibiului, stegarii au facut un pas important in lupta pentru evitarea retrogradarii! Cu Ilijoski in zi de gol, totul a fost transat inca din primele minute, dupa doua pase decisive ale lui Distefano! Era 2-0 dupa primul sfert de ora, iar tot ce a urmat a fost in favoarea noastra.

Am tremurat si putin la ocaziile Vointei din repriza a doua, dar pentru ei nu a fost sa fie! Golul lui Machado din ultimul minut nu a avut decit darul sa dovedeasca faptul ca FC Brasov in mod sigur merita mai mult decit oponentul de vineri seara sa ramina in prima liga. Si totusi telenovela Dedu nu s-a incheiat, desi stegarii au primit in prima faza licenta. Se pare ca inca sunt ceva neclaritati la mijloc, mai precis jucatorul nu si-a primit banii! Ar fi culmea sa reusim sa ne mentinem in prima liga prin joc si rezultate, iar cei de la licentiere sa spuna altceva la final...

Pina una alta, ramine victoria cu Vointa si mai trebuie semnalat si debutul lui Alin DAMIAN, al doilea pusti care reuseste in acest retur sa bifeze citeva minute in prima liga, dupa Enceanu! Sa speram ca nu se va opri aici si va continua sa munceasca, iar sezonul viitor sa fie, atit el, cit si Enceanu, piese de baza intr-un FC Brasov mai mult axat pe jucatori brasoveni, decit pe bulgaro-nigerieni, portughezi sau alte natii!