2711 comentarii

sabin burea

2 Martie 2018, 11:01 • Vezi toate opiniile lui sabin burea

MILAN finalista in Coppa Italia!!!

Lazio-Milan 0-0 dupa prelungiri, 4-5 dupa executarea loviturilor de departajare in returul semifinalei de Cupa Italiei, iata ca ascensiunea din ultima vreme atat ca rezultate cat mai ales ca joc al echipei s-a confirmat din plin in doua meciuri foarte delicate, a fost mai intai splendidul 2-0 de pe terenul Romei, a sasea victorie in sapte partide in returul serie A, miercuri seara pe Olimpico inclestarea a fost teribila, ambele echipe si-au dorit enorm sa castige si sa se califice, lazialii au atacat mai mult insa ros-negrii s-au aparat ca in vremurile bune, Bonucci si Romagnoli au fost de netrecut, in plus partida se putea decide in minutul 117, incredibila ratarea lui Kalinic, la penalty-uri Ricardo Rodrigues a batut la fel de prost ca in victoria cu Doria, Montolivo a dat si el telefonat, noroc ca nici adversarii n-au fost mai inspirati, Donnaruma a aparat la randul sau doua penalty-uri, Ramos a plesnit-o in afara cadrului portii iar Romagnoli a fructificat cu calm imperial mingea de meci consfintind o calificare meritata si foarte necesara pentru drumul care trebuie sa duca pe Milan din nou in elita fotbalului italian si euuropean.
            Milan se califica astfel pentru finala Coppei Italia, competitie pe care rosso-nerii au castigat-o pana acum doar de cinci ori, ultima oara in indepartatul an 2003 cu Ancelotti antrenor si cu Shevcenko, Rivaldo, Inzaghi sau Nesta pe teren, ultima finala disputata dateaza de acum doi ani cand milanistii au pierdut greu, dupa prelungiri, in fata atotputernicei Juventus din ultima vreme, tot Juve va fi si acum adversara din finala programata pentru 9 mai, sa speram ca ei se vor concentra mai mult pentru lupta la titlu cu Napoli si ca oamenii lui Gattuso vor fi in forma maxima pentru a castiga Cupa, pana atunci mai e destul, pentru rosso-neri urmeaza alte doua examene foarte dure, derby della Madonnina in campionat apoi meciul tur cu Arsenal, important e in primul rand ca echipa joaca din ce in ce mai bine si atunci n-au cum sa nu vina si rezultatele...

Sunt 1 persoane carora le place.
Cristian Baltaru Sper să-i învingă cei de la A.C.Milan pe cei de la Juventus Torino în finala Cupei Italiei deși știu că va fi foarte greu.

3 Martie 2018, 18:58 • Imi place (1 persoane)