2728 comentarii

sabin burea

12 Decembrie 2018, 15:12 • Vezi toate opiniile lui sabin burea

HANDBAL: Transpiratie cu folos

ROMANIA-Spania 27-25 in grupa principala 2 a turneului final al Campionatului European de handbal feminin ce se desfasoara in Franta, dupa ce ne-a trezit Olanda la realitate aveam mare nevoie de aceasta victorie, contra batavelor n-a mai fost aceeasi mobilizare ca in meciul cu Norvegia si s-a vazut, repriza a doua catastrofala ne-a costat, e bine insa ca spre deosebire de Mondialul de anul trecut fetele noastre au avut dreptul la recurs, a fost greu contra spanioloaicelor, era firesc sa fie asa, chiar daca n-au nici un punct in grupa principala Carmen Martin si compania pot crea probleme oricui, Olanda le-a batut abia la ultima faza, ale noastre au fost naucite in primele cincisprezece minute, noroc ca au reusit sa intre la timp in partida, momentul psihologic decisiv s-a petrecut cu cinci minute inainte de final cand Romania avea trei goluri avans insa Cristina a zguduit transversala, ne-au prins pe contra, gol si eliminare, meciul putea balansa periculos insa in atacul cu inferioritate numerica si-a facut aparitia la rampa Valentina Elisei, veteran noastra a inscris un gol vital, gol de moral, atunci am simtit ca nu se mai poate intampla nimic, ca punctele sunt ale fetelor selectionate de Ambros Martin si ca avem dreptul de a lupta pana in ultimul moment pentru prezenta in careul de asi.
        Ne bucuram pentru victorie insa nu-I timp de sarbatoare, astazi la ora 19.00 e meciul decisiv impotriva rivalei istorice Ungaria, asa-I in sportul zilelor noastre, acum doi ani am tinut cu Rassmussen contra lui Martin, acum il vom sustine din rasputeri pe Ambros, e posibil ca unguroaicele sa fie déjà iesite din cursa la ora meciului, logic ar fi ca Norvegia sa invinga Spania si astfel echipa maghiara pierde aproape orice sansa la semifinala, sa nu ne culcam pe-o ureche, sunt sigur ca reprezentantele pustei vor aborda partida cu maxima seriozitate, suntem la mana noastra, e drept ca oboseala-i mare dar pana la careul de asi mai e un pas, avem nevoie de o Cristina Neagu care sa-si confirme statutul de megastar, statut castigat cu multa munca si sudoare, avem nevoie de luciditate si de o prestatie cat mai apropiata de acel meci fantastic cu Norvegia, vorba lui Radu Voina “ hai, fetelor, ca se poate” !

Cristian Baltaru La mulți ani!An Nou fericit,Sabine!

1 Ianuarie 2019, 18:05 • Imi place (1 persoane)

sabin burea La multi ani, Cristi! Sa ai un 2019 plin de impliniri!

4 Ianuarie 2019, 17:14 • Imi place