1928 like-uri

1071 comentarii

15 Octombrie 2018, 22:17 • Vezi toate opiniile lui Cristian Baltaru

Un nou egal în Liga Națiunilor: România-Serbia 0-0

Duminică la prânz a avut loc la București,pe stadionul,,Arena Națională'',în fața unei asistențe numeroase(48 513 spectatori), meciul din cadrul etapei a patra a diviziei  C,grupa a patra din cadrul Ligii Națiunilor,meci care a opus echipele naționale ale României și Serbiei,meci care s-a terminat egal,scor 0-0.Ce s-a-ntâmplat în acel meci?Serbia a început meciul  mai bine decât România și a avut șansa de a marca în minutul 20 prin Mitrovici,dar șutul său a trecut pe lângă bara stângă,în replică Răzvan Marin șutează în minutul 28 din lovitură liberă,iar șutul său este salvat de portarul sârbilor în corner,Gacinovici de la sârbi suțează în minutul 40 pe lângă bara dreaptă a porții noastre,totul culminând cu faza din minutul 45,când arbitrul olandez al meciului acordă penalty pentru Serbia la un atac agresiv în careu al lui Tamaș asupra unui jucător sârb,Tamaș fiind eliminat la acea fază,iar Tadici ratează penaltyul,trâgând mult peste poartă,iar scorul rămânea 0-0,scor care avea să rămână consemnat până la finele meciului,toate eforturile sârbilor în cea de-a doua repriză de a marca lovindu-se de o apărare exactă și determinată a românilor,acest rezultat ducând echipa română pe locul 3 în grupa a patra a Diviziei C a Ligii Națiunilor la fotbal,în urma rezultatelor înregistrate în acea zi.

-

România: 12.Tătărușanu-3.Toșca,22.Săpunaru,4.Tamaș,,6.Manea-5.Băluță,18.Marin-21.Drăguș(14. Nedelcearu 45'+3),10.Maxim(9. Rotariu 71'),23.Stanciu-19.Țucudean(13. Keșeru 80');

-

Serbia: 12.Rajkovici-2.Rukavina,4.Milenkovici,13.Veljkovici,3.Rodici(21. Miletici I 77')-6. Maksimovici,19.Lukici-14.Gacinovici(20.Milinkovici-Savici 63'),10.Tadici,18.Radonjici-9.Mitrovici.

-

Într-un alt meci al diviziei C,grupa a patra,la Vilnius,pe stadionul ,,Vilniaus LFF'', Lituania-Muntenegru 1-4(0-3),prin golurile marcate de Baravykas în minutul 88 pentru lituanieni, respectiv  Mugosa în minutele 10 și 45',Kopitovici I în minutul 35 și Zorici în minutul 86,după aceste rezultate Serbia rămânând liderul grupei.

-

Clasamentul diviziei C,grupa a patra a Ligi iNațiunilor,după cea de-a patra etapă

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-

Știind premisele de la care se pleacă după cea de-a patra etapă a diviziei C,grupa a patra,ce șanse de calificare credeți că are echipa națională a României la Euro 2020 prin competiția ,,Liga Națiunilor''?

Sunt 1 persoane carora le place.
sabin burea Sper sa nu-l mai vad vreodata pe Tamas la nationala, convocarea lui a fost o adevarata bataie de joc. Bravo tineretului pentru marea performanta, in mod normal seniorii vor termina grupa de Liga Natiunilor pe locul 3...

17 Octombrie 2018, 16:27 • Imi place

Cristian Baltaru Eu vreau să dispară alături de Tamaș și Săpunaru de la Națională,Sabine,amândoi au fost catastrofali aseară.în ciuda faptului că sunt niște fundași puternici și au o vârstă (sau poate tocmai de aceea).la vârsta lor să facă greșeli de transmitere a balonului,de plasament sau intervenții riscante în careu,așa ceva este de neconceput!

18 Octombrie 2018, 13:48 • Imi place