1759 like-uri

991 comentarii

7 Octombrie 2017, 15:36 • Vezi toate opiniile lui Cristian Baltaru

Preliminarii C.M.2018:O victorie de palmares: România-Kazahstan 3-1(2-0)

În urmă cu două zile ,joi,05.10.2017 a avut loc la Ploiești,pe stadionul,,Ilie Oană'',în fața a circa 12000 de spectatori,meciul din cadrul celei de-a noua etape a grupei E a preliminariilor Campionatului Mondial Rusia 2018,meci care a opus echipele naționale ale României și Kazahstanului.După un meci dominat clar de echipa gazdă,aceasta s-a impus în final cu scorul de 3-1(2-0),prin golurile marcate de Budescu(33',38'-11m.) și Keșeru (73') pentru România,respectiv Turysbek(82')pentru Kazahstan,într-un meci în care România a dominat clar meciul,golurile marcate de Budescu,primul în minutul 33,după o acțiune personală,cel de-al doilea în minutul 38 dintr-un penalty repetat(a marcat și prima oară), după ce tot el a fost faultat în careul kazahilor și un gol marcat de Keșeru în minutul 73după o pasă a lui Chipciu,kazahii,cu excepția golului din minutul 82,marcat de Turysbek,neavând prea multe ocazii de gol,România,după această victorie de palmares obținută în cea de-a noua etapă,ocupând în continuare locul 4 în grupa E a preliminariilor C.M.Rusia 2018. Iată componența celor două echipe:
-

România: 12.Tătăruşanu-2.Benzar,6.Chiricheş,21.Grigore,3.Ganea-18.Marin,8.Pintilii (5.Hoban 70')-7.Chipciu,14.Budescu(22.Ioniță II 80'),10.Grozav-9.Fl.Andone(Keșeru 66');
-
Kazahstan: 12,Pokatilov-21.Beysbekov,2.Maliy,6.Akhmetov,4.Dmitrenko,16.Suyumbayev-5.Kuat,7.Darabayev,8.Tagybergen(9.Turysbek 82'),13.Nurgaliyev(20.Khiznichenko 46')- 14.Murtazayev(19.Shchetkin 58').

Iată și celelalte rezultate ale acestei etape:
-
1.) Armenia-Polonia 1-6(Hambardzumyan 39'/Grosicki2',Lewandowski 18',25'64', Blaszczykowski 58',Wolski 89').Un meci dominat de polonezi,care s-au impus în deplasare la Erevan  pe stadionul,,Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadash''în fața a 5000 de spectatori,cu scorul de 6-1(3-1) în fața Armeniei,penultima clasată a grupei preliminare E, prin golurile marcate de
Grosicki(2'),Lewandowski(18',25',64'),Blaszczykowski (58') și Wolski(89')pentru Polonia,respectiv Hambardzumyan(39')pentru Armenia,cu această victorie polonezii câștigând practic grupa preliminară E.

2.) Muntenegru-Danemarca 0-1(C.Eriksen 16').Un meci echilibrat,câștigat până la urmă de danezi,meciul disputându-se la Podgorica,pe stadionul ,,Pod Goricom'''în fața a 10779 de spectatori,prin golul marcat de C.Eriksen în minutul 16,în fața unei echipe a Muntenegrului care nu a știut,după primirea golului,să găsească cele mai bune soluții în atac pentru a egala situația de pe tabela de marcaj,danezii consolidându-și,după această victorie,locul 2 în grupa preliminară E.Iată cum arată clasamentul grupei preliminare E după cea de-a noua etapă,grupă preliminară contând pentru turneul final al C.M.Rusia 2018:
-
1.) Polonia           9 7 1 1  24-12  22p.(+10)
2.) Danemarca  9 6 1 2  19-7   19p.(+7)
3.) Muntenegru  9 5 1 3  18-8  16p.(+1)
4.) România        9 3 3 3  11-9   12p.(-3)
5.) Armenia         9 2 0 7  9-25    6p.(-9)
6.) Kazahstan     9 0 2 7  5-25    2p.(-10)
                             54  23 8 23 86-86  77p.
-
Știind acum,după acest meci,cum a evoluat echipa națională a României,vă pun o întrebare:
-
1.) Credeți că va ruși noul selcționer al Naționalei României,Cosmin Contra,să califice România la Euro 2020?

Sunt 1 persoane carora le place.
sabin burea Sa vedem daca va ramane Contra dupa alegerile de la FRF din primavara viitoare...

7 Octombrie 2017, 18:40 • Imi place

Cristian Baltaru Va rămâne Contra la Națională,Sabine,fără probleme și după alegerile din martie 2018,că doar nu-s tâmpiți cei de la F.R.F.să-l schimbe după doar două meciuri,nu crezi asta?

8 Octombrie 2017, 15:24 • Imi place

sabin burea Si daca vine alta conducere? Sincer, Cristi, eu ii cred chiar foarte tampiti pe cei care au condus fotbalul romanesc de 27 de ani incoace. Si nu numai tampiti ci si foarte ticalosi...

9 Octombrie 2017, 15:09 • Imi place