1940 like-uri

1074 comentarii

19 Noiembrie 2018, 22:48 • Vezi toate opiniile lui Cristian Baltaru

O nouă victorie în Liga Națiunilor:România-Lituania 3-0(1-0)

Sâmbătă seara a avut loc la Ploiești,pe stadionul,,Ilie Oană'',în fața unor tribune goale,ca urmare a sancțiunilor dictate de U.E.F.A.după actele de indisciplină pe care le-au făcut huliganii români la meciul România-Serbia, meciul din cadrul etapei a cincea a diviziei  C, grupa a patra din cadrul Ligii Națiunilor,meci care a opus echipele naționale ale României și Lituaniei,meci care s-a terminat cu victoria echipei gazdă,scor 3-0(1-0),prin golurile marcate de G.Pușcaș(7'),Keșeru(47') și Stanciu(65').Ce s-a-ntâmplat în acel meci?România a început meciul  decisă și a  marcat în minutul 7 prin G.Pușcaș,aflat la primul său gol la naționala mare,după ce a primit o pasă în interiorul careului,iar scorul  devenea 1-0,același jucător trimițând mingea în bară în minutul 17,la pauză scorul fiind 1-0.În repriza a doua Keșeru a marcat în minutul 47 după o pasă respinsă în careu de lituanieni,iar scorul devenea 2-0.În minutul 65 Stanciu trece de jucătorii adverși și trimite un șut excepțional în stânga portarului lituanian,iar scorul devenea 3-0,scor care avea să fie consemnat la finele meciului,echipa română,cu această victorie,urcând pe locul 2 în grupa a patra a Diviziei C a Ligii Națiunilor la fotbal,în urma rezultatelor înregistrate în acea zi.
-
România: 12.Tătărușanu-11.Bancu,4.Moți,22.Săpunaru,2.Benzar-15.Anton,23.Stanciu (21.Cicâdău 72')-10.Maxim,13.Keșeru(8.I.Hagi 68'),7.Chipciu(17.Deac 65')-9.G.Pușcaș;
-
Lituania: 16.Setkus-8.Vaitkunas,7.Zulpa,4.Girdvainis,23.Baravykas-18.Vorobjovas,13. Simkus(14.Slivka 65')-11.Novikovas,20.Sirgedas,15.Petravicius(9.Kazlauskas 80')-22. Cernych(10.Sernas 74').
-
Într-un alt meci al diviziei C,grupa a patra,la Belgrad,pe stadionul ,,Rajko Mitici'',Serbia-Muntenegru 2-1(2-0),prin golurile marcate de Ljajici(30') și Mitrovici(32') pentru Serbia, respectiv  Mugosa(70')pentru Muntenegru,după aceste rezultate Serbia rămânând liderul grupei.
-
Clasamentul diviziei C,grupa a patra a Ligii Națiunilor,după cea de-a cincea etapă
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-
Știind premisele de la care se pleacă după cea de-a cincea etapă a diviziei C,grupa a patra,ce șanse de calificare credeți că are echipa națională a României la Euro 2020 prin competiția ,,Liga Națiunilor''?

Sunt 1 persoane carora le place.
sabin burea In mod normal Serbia va castiga grupa, daca nu bate Lituania in ultimul meci e mare surpriza. Sa speram ca ai nostri joaca bine si bat in Muntenegru, poate prind una a treia si o tragere la sorti favorabila pe 2 decembrie.

20 Noiembrie 2018, 18:54 • Imi place