1744 like-uri

985 comentarii

12 Noiembrie 2017, 16:28 • Vezi toate opiniile lui Cristian Baltaru

Inaugurarea stadionului,,Noul Ion Oblemenco'':Stadion,,mare'',echipă ,,mică''

Echipa C.S.,,U''Craiova a jucat,vineri,10.11.2017,cu ocazia inaugurării stadionului,,Noul Ion Oblemenco'',un meci amical cu echipa cehă Slavia Praga,actuala campioană a Cehiei și participantă în Liga Europa,echipă care ocupă după patru etape,locul 3,cu 5 puncte.Deși în tribune au fost 30000 de spectatori,dintre care 8000 de abonați,după spusele organizatorilor,echipa C.S.,,U''Craiova nu s-a ridicat defel la înălțimea importanței evenimentului,fiind surclasată de Slavia Praga,campioana Cehiei,cu scorul de 4-0(2-0),prin golurile marcate de Skoda  în minutul 35,când acesta l-a învins pe Mitrovici cu un șut din interiorul careului și în minutul 42,rintr-un șut elegant de la marginea careului,Bucha în minutul 67,după o nesincronizare a românilor la o fază fixă și Van Buren,în minutul 77,cu o execuție simplă din careu,ca urmare a faptului că apărarea celor de la C.S.,,U''Craiova a făcut greșeli impardonabile,iar atacul n-a funcționat deloc,ceea ce m-a făcut să scriu titlul acestui articol.Dacă cei de la C.S.,,U''Craiova vor vrea să facă performanță atât pe plan intern,cu alte cuvinte să câștige campionatul,cât și pe plan extern,printr-un parcurs european cât mai lung pe viitor,atunci finanțatorul echipei trebuie să bage adânc de tot mâna în buzunar pentru a face o echipă cu adevărat competitivă.